Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 9 maja br. zmarł  prof. dr hab. Roman Kaliszan rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w latach 2005-2008, prorektor ds. nauki GUMed w latach 1999-2005, wieloletni kierownik Katedry i Zakładu Biofarmacji i Farmakodynamiki, laureat wielu nagród m.in. Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej i Nagrody Naukowej im. Jana Heweliusza, Ministra Zdrowia, Prezesa Rady Ministrów RP. Członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk, członek czynny Polskiej Akademii Umiejętności. W 2012 r. otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (2011 r.) i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2002 r.).