W dniu 11 marca 2023 roku odbył się kolejny, już XXVI Opolski Turniej Chemiczny skierowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych. Turniej miał formułę jednoetapową, podczas której uczniowie rozwiązywali zadania testowe i otwarte z zakresu chemii na poziomie rozszerzonym. Ostatecznie w Turnieju udział wzięło 69 uczestników, z ponad 20 szkół licealnych, technicznych oraz zawodowych. Uczniowie reprezentowali szkoły z 13 różnych miejscowości, w tym 11 z obszaru województwa opolskiego i 2 z obszaru województwa śląskiego.

Zwycięzcami trzech pierwszych miejsc są:

1. KAJETAN NOCUŃ
    Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Opolu
    Nauczyciel Beata Sokół
  1. JAKUB ZAGÓRSKI
    I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Praszce
    Nauczyciel Ewa Pyra
  1. NATASZA RYCHLICKA
    I Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego Carolinum w Nysie
    Nauczyciel Agnieszka Zychowicz
    MICHAEL MUSIOŁ
    Zespół Szkół Nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu
    Nauczyciel Irma Kubica-Gabrysh

Laureatami w kolejności, są:

Mateusz Mamala, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego Carolinum w Nysie, Nauczyciel: Agnieszka Zychowicz

Wiktoria Wodarczyk, Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu, Nauczyciel: Monika Kosmala

Kajetan Wawrzyniak, II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku, Nauczyciel: Ewelina Maj

Karolina Maszkowska, Zespół Szkół Ogólnokształcących STO w Kluczborku, Nauczyciel: Katarzyna Rakoczy

Zuzanna Sałamaj, Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie, Nauczyciel: Elżbieta Mamala

Fabian Okos, Publiczna Liceum Ogólnokształcące Nr V w Opolu, Nauczyciel: Beata Bujak

Gratulujemy Zwycięzcom i Laureatom naszego Turnieju, a także Nauczycielom za zmotywowanie i zainteresowanie swoich uczniów niełatwym przedmiotem, jakim jest chemia.

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 12 kwietnia 2023r. (środa) o godz. 15:30 w Auli A Uniwersytetu Opolskiego, przy ul. Oleskiej 48 w Opolu. Serdecznie wszystkich Zwycięzców i Laureatów zapraszamy.

Końcowe wyniki XXVI Opolskiego Turnieju Chemicznego, Opole 11.03.2023