Dnia 16 marca odbył się Opolski Turniej Chemiczny, który zgromadził 77 utalentowanych uczestników z ponad dwudziestu szkół województwa opolskiego. Wydarzenie to, zorganizowane przez Wydział Chemii i Farmacji oraz Opolski  Oddział PTChem, było owocem współpracy i zaangażowania pracowników oraz studentów naszego Wydziału.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania gości przez dr Annę Kusakiewicz-Dawid, pełniącej funkcję prodziekana Wydziału. Następnie uczestnicy wysłuchali wykładu pt. „Chemiczne składniki i właściwości terapeutyczne miodu pszczelego”, który wygłosiła dr hab. Izabela Jasicka-Misiak, prof. UO z Katedry Farmacji i Chemii Ekologicznej. Ciekawy wykład poszerzył horyzonty uczestników i dostarczył im nowych spojrzeń na świat chemii miodu pszczelego.

W czasie rozwiązywania zadań uczestnicy zademonstrowali swoją wiedzę oraz kreatywność. Zadania, przed którymi stawiano ich podczas turnieju, wymagały nie tylko solidnej wiedzy teoretycznej, ale również analitycznej umiejętności rozwiązywania złożonych problemów chemicznych.

Turniej był nie tylko platformą do rywalizacji, ale także okazją do wymiany wiedzy, doświadczeń pomiędzy środowiskiem szkolnym i akademickim oraz inspirujących dyskusji. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom i osobom współorganizującym Turniej za ich wkład w sukces tego wydarzenia. Niech ta pasja i zaangażowanie w naukę chemii nieustanie realizują się w naszych codziennych poszukiwaniach wiedzy i odkryciach naukowych.